עיצוב פנים

לא משנה אם אתם עומדים בפני סיומו של בניית בית, משפצים את הבית או עוברים למשרד חדש, עיצוב פנים חייב להיות חלק מהתהליך. עיצוב פנים עוסק בתכנון החללים במבנה, במראה של החלל ובפרקטיות שלו. עיצוב פנים בחלל הפנימי של הבית הוא נגזרת של אדריכלות, ובעבר אדריכלות הייתה מקצוע אחד שכלל בתוכו גם אדריכלות פנים וגם תכנון של מבנים שלמים, של התאמה שלהם לסביבה ומה שמעבר אך היום כשמדברים על עיצוב בתים מתכוונים לעיצוב פנים, עיצוב החללים הפנימיים. כל אחד יכול לעצב אבל לא כל אחד יכול לעשות את זה בצורה מקצועית וברמה גבוהה ובשביל זה יש משרדי אדריכלים שיסייעו גם בעיצוב החלל הפנימי.

תהליך העיצוב על ידי משרד אדריכלים

בין אם מדובר על עיצוב בתים פרטיים או עיצוב פנים משרדים, הוא יתחיל עם אגירת מידע. יש צורך בלא מעט מידע בשביל להגיע לשלבי התכנון והביצוע, מידע שיכול להיות גם חיצוני לחלל. זה אומר שצריך להכיר את מערכת החשמל בבית, צריך לדעת על תשתית הניקוז, צריך לקבל מידע על הקרקע וכל מידע אחר יכול לסייע לבניית התוכנית העיצובית. בשלב הבא של ה-interior design (עיצוב הפנים) מתחילים לפתח את הרעיון העיצובי, משתפים את הלקוח ברעיונות ומקבלים משוב ממנו, מציירים לו או מראים לו תמונות של הרעיונות ומפתחים אותם.

ירידה לפרטים הקטנים

השלב הבא של עיצוב פנים על ידי משרד אדריכלים יהיה כניסה לפרטים. יש כבר את הקונספט הראשוני והרעיון העיצובי כבר מוסכם על שני הצדדים, והשלב הבא צריך להיות כניסה לפרטים. הנציג של משרד האדריכלים זה שאמון על עיצוב הבית או המשרד, יחדד את הרעיונות בשיתוף הלקוח, יעריך בפניו כמה זמן זה אמור לקחת, כמה יעלה וכו'. לאחר שהכול מוסכם אפשר לעבור לביצוע, מה שאומר עבודה מול קבלנים רלוונטיים ועיצוב החלל.

איך בוחרים מעצב פנים?

בין אם זה הבית או המשרד שלכם, אתם רוצים שהם יהיו מזמינים, נעימים לשהייה ונוחים. אתם צריכים מעצב מקצועי, מעצב עם ניסיון וכזה שיכול להראות לכם "קבלות". בחירת מעצב פנים דורשת לא מעט סבלנות, דורשת בחינת עבודות קודמות ודורשת לפעמים יציאה מאזור הנוחות בשביל לבחון את מה שהוא עשה בעבר. אתם רוצים שהתוצאה הסופית תהיה מושלמת, אתם רוצים שהמשרד שלכם יהיה כזה שיהיה נעים לעבוד בו ולארח בו לקוחות או שהבית שלכם יהיה מקום שכיף להיות בו ואתם צריכים להשקיע בבחירת המעצב. אז מאיפה מתחילים? מתחילים עם המלצות, מתחילים עם בחינת האופציות הקיימות ומשרדי האדריכלים שרלוונטיים לכם. כשיש המלצה ממישהו שסומכים עליו ובעיקר כשרואים את התוצאה שהתקבלה אצלו, הרבה יותר קל לקבל את ההחלטות הנכונות, הרבה יותר קל לבחור את המעצב שיהפוך את הבית או המשרד למה שתמיד חלמתם עליו.

מאמרים נוספים
שילוב נכון של פרקט בעיצוב הבית

בין כלל האפשרויות וסגנונות העיצוב הנפוצים, נראה כי עיצוב דירות ובתים פרטיים תופס מקום נכבד בעולם העיצוב, כשאנשים רבים מעוניינים להעניק לבית שלהם את המראה הנחשק וליצור את האווירה המתאימה.

קרא עוד
כשהנוף הוא חלק מעיצוב הבית

עיצוב נכון של הבית כולל התאמה מלאה בין המראה הפנימי שלו ובין המראה החיצוני שלו. חצר הבית והגינה הן חלק בלתי נפרד מהמראה החיצוני של הבית, ולמעשה ממשיכות את הקו העיצובי שלו ומשקפות אותו.

קרא עוד
אדריכלים או מעצבי פנים?

רוצים לשפץ את הבית ולא יודעים למי כדאי לפנות – לאדריכל או למעצב פנים? או אולי לשניהם? רבים מתלבטים בשאלה הזו ומתקשים להבין את ההבדל בין שני העיסוקים הללו, ואיזה בעל מקצוע נדרש לאיזו עבודה. ההתלבטות מובנת בהחלט.

קרא עוד