סגנונות עיצוב פנים מגוונים

לאורך השנים, עולם עיצוב הפנים השתנה והפך להיות מושפע ומורכב ממספר סגנונות עיצוב פנים שונים. להלן מספר סגנונות ופירוט קצר אודותיהם:

עיצוב פנים מודרני

העיצוב המודרני הוא עיצוב פתוח, נקי, מלוטש ומדויק. בעיצוב זה חשוב מאוד להעמיק ראשית במי שעתיד לגור בבית או לעשות שימוש בחלל המעוצב. המטרה בעיצוב המודרני היא להעניק גמישות, להיות פונקציונאלי ולהתאים את החלל לצורך. החומרים בהם עושים שימוש הם חומרים מודרניים בעלי טקסטורות ייחודיות אך לא שוכחים את החומרים המסורתיים.

עיצוב פנים כפרי

את סגנון עיצוב זה קיבלנו היישר מהבתים המבוססים על משאבי הטבע ונמצאים באירופה ובארצות הברית. העיצוב הכפרי בא לידי ביטוי במראה חמים ואף מזמין אשר יתאים לכל בית ולכל חלל באשר הוא. חומרים המאפיינים את העיצוב הכפרי הם העץ בראש ובראשונה, אבן טבעית, טקסטים מחוספס ומעוטר וכמובן פרופילי ברזל טבעיים. הצבעים הם הגוונים העדינים יותר של הצבע החום, גווני שמנת ובז' וכל אלו לצד הגוונים האדומים, ירוקים והצהובים. בעיצוב הפנים הכפרי יהיה שילוב של מתכות (בעיקר נחושת) ויתאים לחללים גדולים בעיקר אשר זוכים לכמויות גדולות של אור על מנת לאזן את הגוונים המאפיינים אשר ידועים כבולעי אור.

עיצוב אקלקטי

עיצוב פנים זה הוא למעשה ביטוי לשפע השפעות וכיוונים. האקלקטי יאפשר למעצבים להעניק ללקוחות שלהם הנאה מכל העולמות אך הוא בהחלט ידרוש מהם להתאמץ יותר ולהקפיד על איזון נכון בין הסגנונות השונים.

עיצוב פנים בסגנון יווני

אחת הארצות האהובות על הישראלים היא יוון ולא בכדי, כאשר חושבים על יוון, מיד רואים בדמיון בתים לבנים עם גגות כחולים. יוון אינה רק ארץ חופים אלא מדובר בארץ אשר הפכה להיות מקור השפעה עבור מעצבים רבים. בסגנון העיצוב היווני יש שימוש נרחב בצבע הלבן, כחול, טורקיז וירוק, לצד פתחים גדולים, קשתות ורצפות מצוירות. הצבע הלבן נועד לקרר ולייצר אווירה ותחושה נעימה וקרירה לצד תחושת חלל מרווח וגדול יותר. בנוסף, הלבן מעצים ומגדיל את האור הטבעי. כדי שלא הכל יהיה לבן אלא עשיר יותר, יהיה שימוש בגוונים הנוספים והם נבחרו על מנת לבטא את הים. הדרך לשילוב גוונים אלו יהיה בעזרת אביזרים, רהיטים וכמובן גגות.

ישנם עוד המון סגנונות עיצוב פנים שונים כגון עיצוב אדריכלי ספציפי לפי בקשת הלקוח, עיצוב פנים מודרני יוקרתי ועוד רבים אחרים. הבחירה בסגנון עיצוב הפנים תהייה נתונה לבחירת המעצב בתאום עם הלקוח. בסופו של דבר ותלויה בצרכים והדרישות של הלקוחות שלו.

לסיכום, כאשר ניגש מעצב פנים אל העבודה, אחד הדברים הראשונים אותם יעשה הוא הגדרת סגנון עיצוב הפנים בו בחר. את הסגנון יש להעביר ללקוח ולוודא כי אותו חזון נחלק. חשוב לזכור, כאשר שכרתם מעצב פנים לטובת משימת העיצוב, חשוב להניח את מבטחם בו ולאפשר לו לעבוד ולעשות את שהוא יודע לעשות הכי טוב. בהצלחה!

לצפייה במגוון הפרויקטים בעיצוב פנים לחצו כאן

מאמרים נוספים
שילוב נכון של פרקט בעיצוב הבית

בין כלל האפשרויות וסגנונות העיצוב הנפוצים, נראה כי עיצוב דירות ובתים פרטיים תופס מקום נכבד בעולם העיצוב, כשאנשים רבים מעוניינים להעניק לבית שלהם את המראה הנחשק וליצור את האווירה המתאימה.

קרא עוד
כשהנוף הוא חלק מעיצוב הבית

עיצוב נכון של הבית כולל התאמה מלאה בין המראה הפנימי שלו ובין המראה החיצוני שלו. חצר הבית והגינה הן חלק בלתי נפרד מהמראה החיצוני של הבית, ולמעשה ממשיכות את הקו העיצובי שלו ומשקפות אותו.

קרא עוד
אדריכלים או מעצבי פנים?

רוצים לשפץ את הבית ולא יודעים למי כדאי לפנות – לאדריכל או למעצב פנים? או אולי לשניהם? רבים מתלבטים בשאלה הזו ומתקשים להבין את ההבדל בין שני העיסוקים הללו, ואיזה בעל מקצוע נדרש לאיזו עבודה. ההתלבטות מובנת בהחלט.

קרא עוד