טיפים לשימוש נכון בתאורה לתהליך עיצוב פנים

עיצוב פנים הינו תהליך מקצועי המיושם כיום בין היתר באמצעות משרד אדריכלים ועיצוב פנים המתמחה במתן פתרונות תכנון אדריכלי ועיצוב חללי פנים, כאשר אחד מהנושאים המרכזיים ביותר בכל מסגרת תכנון אדריכלי ותהליך של עיצוב פנים, הינו נושא התאורה והארת החלל באמצעות מקורות תאורה טבעיים ומלאכותיים כאחד. בשורות הבאות נציג בפניכם מספר טיפים מעשיים לשימוש נכון במקורות תאורה שונים במסגרת הליכי עיצוב פנים החלל של ביתכם, דירתכם או משרדכם.

שימוש נכון בתאורה – כיצד?

שימוש נכון ומושכל בתאורה הוא למעשה השילוב בין מקורות תאורה טבעיים לבין מקורות תאורה מלאכותיים, כאשר השילוב בין השניים מתאפשר באמצעות ניצול מיטבי של מקורות התאורה הטבעיים לאורך שעות היום וזאת במסגרת אדריכלות ירוקה במסגרתה מושם דגש על שימוש וניצול של משאבי אנרגיה הזמינים לנו. במקרים מסוימים, אומנם קיים קושי בהחדרת אור טבעי לתוך חלל המגורים או העבודה, אך תכנון קפדני ומקצועי יאפשר לכם למטב ככל הניתן את השימוש במקורות תאורה טבעיים וזמינים לכם, גם כאשר הדבר מחייב שינוי תוכניות תב"ע במסגרת הגשת בקשות לשינוי אי-אילו פריטים אדריכליים בתוך המבנה.

כיצד לשלב בין השניים: תאורה טבעית ותאורה מלאכותית בצורה האידיאלית ביותר?

• על מנת לעשות שימוש נכון במקורות תאורה טבעיים, מומלץ להגדיל את פתחי כניסת האור לתוך שטח המבנה, במקרים מסוימים ניתן לעשות זאת באמצעות הוספה ו/או הגדלה של חלון/אשנב, ובמקרים מסוימים ניתן לעשות זאת באמצעות שימוש בקירות מסך מזכוכית במידה והדבר מתאפשר.
• בחללי פנים גדולים, מומלץ להתקין חלון מרכזי גדול ומרווח ולהתקין בו תריס חשמלי המאפשר לכם לשלוט בכמות האור הטבעי החודר אל תוך החלל.
• מומלץ לרווח ולהגדיל חלונות המצויים בחדרי הרחצה והמטבח וזאת על מנת לאפשר חדירה של יותר אור טבעי.
• שימוש באמצעי תאורה מלאכותיים שונים ורבים ככל הניתן – כיום, תוכלו למצוא היצע הולך וגדל של אמצעי תאורה מלאכותיים הכוללים נברשות מעוצבות אותן ניתן להתקין בכל חדר מגורים בשטח הבית /או בחלל המשרד, ספוטים דקורטיביים אותם ניתן לשלב כאמצעי תאורה נוסף בחללים מסוימים (בעיקר בחללים קטנים יחסית בהם התאורה הטבעית לא מספקת), גופי תאורה עומדים או תלויים המוצעים לכם בכל בית עסק המתמחה בשיווק גופי עיצוב תאורה ואפילו מערכות תאורה סולאריות אותן ניתן להתקין בגג המבנה ומשם לספק כוח אנרגטי טבעי ומתחדש לגופי תאורה שונים הפזורים בחלל המגורים.

שימוש נכון בתאורה במסגרת הליכי עיצוב פנים בהתאמה אישית

כאשר בוחרים גופי תאורה או אמצעי תאורה מלאכותיים, חשוב לקחת בחשבון את האווירה העיצובית אותה תרצו לייצר בחלל אותו אתם מעצבים, כיום, קיים היצע הול וגדל של גופי תאורה המאפשרים לכם לכוון את עוצמת התאורה המספקת בהתאם לאווירה הדינמית אותה תרצו להשיג בכל רגע נתון.

מאמרים נוספים
עיצוב מסחרי

עיצוב פנים מסחרי מיועד למשרדים, מרכזי קניות וחללי עבודה והוא שונה מעיצוב בתים פרטיים בכמה מישורים מאוד משמעותיים. ראשית, עיצוב מסחרי נועד ברוב המקרים לייצר תנועה של קונים ולהגדיל את המעורבות של הלקוחות...

קרא עוד
עקרונות העיצוב המודרניים

עיצוב פנים מודרני הינו מושג מקצועי מעולמות האדריכלות ועיצוב הפנים, המבוסס על עקרונות עיצוב שונים המאפיינים את רוח התקופה בה אנו חיים, כאשר עיצוב בסגנון מודרני מתייחס לכל סוגי החללים בהם נדרשות עבודות תכנון אדריכלי ועיצוב פנים, לרבות, עיצוב דירות ובתים פרטיים, עיצוב משרדים, עיצוב בתי עסק וכדומה.

קרא עוד
משרד אדריכלים ועיצוב פנים לתכנון ועיצוב הוליסטי

תחום עיצוב הפנים השתנה רבות בשנים האחרונות עם כניסה של כמה עקרונות חדשים שמוליכים כיום את מירב המעצבים והאדריכלים. ראשית, יש דגש גדול על בנייה ירוקה וחסכונית אשר תעזור לחסוך ולשמר אנרגיה. שנית, תכנון אדריכלי כולל כיום שימוש בהרבה חומרים שהם בריאים ואיכותיים יותר למען בריאות הדיירים ושמירה על איכות הסביבה.

קרא עוד