אדריכלים

הפנטזיה הכי גדולה של אנשים זה לגור בתוך בית מעוצב ומרשים, שיהיה נעים לגור בו ולארח בו. כל אחד מפנטז על בית החלומות שלו והיה רוצה שיהיה בו את כל מה שהוא אוהב, בין אם מדובר במרחבים, רהיטים ייחודיים, חצר ובריכה, מטבח משוכלל, חדרי ילדים מפוארים וחדרי ארונות מרווחים ונוחים. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לבנות את בית החלומות, אך כאשר הולכים עד הסוף עם החלום, צריך לעבוד מול אדריכל טוב. כדי למצוא אדריכל טוב צריך לעשות עבודת מחקר גדולה ומקיפה וחשוב מאוד לבדוק היטב לגבי אדריכלים מומלצים בנוגע לרקע שלהם, עבודות דומות בעבר ורזומה של עבודה עם לקוחות. אדריכלות היא תחום רחב, וכמובן שיש רמות שונות של אדריכלים, הן מבחינת אישיות, הן מבחינת עבודה, הן מבחינת ותק וניסיון וכמובן מבחינת מקצועיות ויכולות פרקטיות.

בתוק לקוח, חשוב מאוד להבין מה היא ראיית עולמו של האדריכל, מה הוא סגנונו והאם הוא מתאים לסגנון שלכם. יש הבדל בין סגנון מודרני עדכני לבין שיטות קלאסיות יותר, לצורך הדוגמה, ולעיתים יש אי התאמה מוחלטת, עליה אי אפשר לגשר. משרד אדריכלים הוא שונה מאוד מאשר משרד עיצוב פנים שכן עיצוב אדריכלי נועד כדי להניח את הבסיס, לבנות את המבנה והשלד של הבית, תוך כדי התחשבות בתוואי השטח וברצונות של הלקוח. האדריכל מתעסק במאקרו, בשלדה, בחומרים שמרכיבים את פנים וחוץ הבית, ובהתחשבות הסביבתית הטבעית של המקום. מעצבי פנים מתעסקים יותר במיקרו – ברהיטים, בפריטי הנוי ובמילוי הנישות הריקות בבית.

עבודה מדויקת

עבודה עם אדריכלים צריכה להיות מדויקת. יש להציב לאדריכל לוח זמנים מדויק ולבקש ממנו לעמוד בו. אדריכל אשר יתמהמה עם תכנון הבית יכול לגרום לנזקים רבים ועיכובים לא נעימים ללקוח. יש להגיש לאדריכל גם תקציב מאוד מדויק ולדרוש ממנו שלא לחרוג ממנו כדי לא להיקלע לחובות. אדריכלות לא כוללת רק תכנון בניין, יש בה הרבה מאוד אלמנטים נוספים, ולכן שווה לחקור לא מעט עד שמגיעים אל אותם אדריכלים מומלצים שיודעים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.

אדריכלים בארץ מתמחים בתחומים שונים, כשגם למיקום הגאוגרפי יש משמעות. אדריכלים בדרום מתמקדים בהרבה מקרים בבתים פרטיים, בעוד אדריכלים במרכז עסוקים יותר בבניינים גבוהים ובמשרדים. באופן כללי, אדריכל טוב צריך לשים דגש על מבנים יוקרתיים, וכן לעבוד גם עם בנייה ירוקה, שהיא מהווה את העתיד בתחום. לכל לקוח יש את הזכות להתערב בעבודה ולבקש תשובות מהאדריכל.

לאנשים שונים יש צרכים שונים וגם אילוצים שנובעים ממוגבלויות שונות, ולכן, חשוב להתייחס לכל אלה עוד בשלב התכנון, בין אם מדובר בבית החלומות, או בבניין משרדים. פרויקט אדריכלי טוב הוא גם יפה וגם פונקציונאלי וזו צריכה להיות המטרה הסופית לכל מי שנכנס אל תוך פרויקט של בנייה, בין אם אישי ובין אם מסחרי.

מאמרים נוספים
שילוב נכון של פרקט בעיצוב הבית

בין כלל האפשרויות וסגנונות העיצוב הנפוצים, נראה כי עיצוב דירות ובתים פרטיים תופס מקום נכבד בעולם העיצוב, כשאנשים רבים מעוניינים להעניק לבית שלהם את המראה הנחשק וליצור את האווירה המתאימה.

קרא עוד
כשהנוף הוא חלק מעיצוב הבית

עיצוב נכון של הבית כולל התאמה מלאה בין המראה הפנימי שלו ובין המראה החיצוני שלו. חצר הבית והגינה הן חלק בלתי נפרד מהמראה החיצוני של הבית, ולמעשה ממשיכות את הקו העיצובי שלו ומשקפות אותו.

קרא עוד
אדריכלים או מעצבי פנים?

רוצים לשפץ את הבית ולא יודעים למי כדאי לפנות – לאדריכל או למעצב פנים? או אולי לשניהם? רבים מתלבטים בשאלה הזו ומתקשים להבין את ההבדל בין שני העיסוקים הללו, ואיזה בעל מקצוע נדרש לאיזו עבודה. ההתלבטות מובנת בהחלט.

קרא עוד