אדריכלות ועיצוב פנים זה בפרטים הקטנים

כאשר אנחנו מדמיינים בראשנו את העבודה עם מעצב פנים אז אנחנו רואים את התוצר הסופי, את זה בו כל האלמנטים משתלבים זה בזה, האומנות שזורה בתוך התמונה הגדולה וכל השפה משתלבת לה יחד לכדי הרמוניה חלומית, אך כל זה מתחיל ומסתיים בהקפדה על הדברים הקטנים.

בשורות הבאות ניתן דגש על מספר אלמנטים קטנים שעושים שינויים גדולים בחלל ובמבנה. כמו כן, נזכיר את נושא הבנייה הירוקה ששמנו לנו כעקרון מנחה בכל פרויקט.

מאחלים לכם קריאה נעימה, בנייה ירוקה ועיצוב שלא יותיר אתכם ואת המבקרים אדישים.

אור ואוויר הם סוד הקסם

האלמנטים שנראים לכם קסומים בתוך חלל הבית מקבלים הרבה פעמים את אורם מהטבע, וזה סוד קסם משמעותי בתהליך של תכנון ועיצוב פנים. הקפדה על כיווני אוויר, כניסה של אור השמש והירח הם חלק מהגורמים להפיכת חלל הבית למרשים, יוקרתי ומפנק.

לכן, שימו לב כי מעצב הפנים מקפיד הן על נושא עיצוב הפנים והן על ההיבטים הפונקציונליים שיאירו ויעלו על נס את הפרטים בחלל.

תכנון ועיצוב לא נפרדים הם

אמנם שלב התכנון הוא השלב הראשון בתכנון של בתים פרטים אך חשוב מאוד לזכור כי "הא בהא תליא"! הדברים קשורים ותלויים אחד בשני יותר ממה שנדמה לנו. היכולת לשלב בין אנשי המקצוע השונים או לשכור את שירותיו של משרד שגם מתכנן וגם מבצע ישפרו משמעותית את תוצאות הפרויקט. קו תכנוני וקו עיצובי נשענים זה על זה וכאשר יש תקשורת ישירה בין הפונקציות השונות אז גם התוצאות הן בהתאם.

הסוד האמיתי הוא בפרטים הקטנים

יש נטייה לקבל דברים מסוימים כמובנים מאליהם ולפסוח על המחשבה כיצד ניתן לשפר, לשלב ולייעל תהליכי עיצוב שונים. אז תזכרו שכאשר מתעקשים על הפרטים הקטנים אז התוצאות בסופו של יום הופכות להיות גדולות ומצוינות.

מזגנים לדוגמה, מהווים חלק אינטגרלי מהמבנים ותופסים מקום רב בחלל, אך לרוב אינם מקבלים דגש מיוחד בתהליכי עיצוב פנים. בשנים האחרונות אנחנו עדים להתפתחות מאוד מהירה ומרשימה בהיבט העיצובי וההתאמה לחללים של עולם המיזוג. ניתן לרכוש מזגן מעוצב בצבעים שונים, סוגים שונים, טכנולוגיות שונות וכמובן עיצובים.

בשוק הישראלי אנחנו רואים יותר ויותר דגש על עיצובים מינימליסטיים ככל הניתן עם דגש על צבעים מגוונים.

שימו לב כי נושא העיצוב אינו צריך לבוא על חשבון הפונקציונליות או איכות המזגן.

פרטים קטנים וירוקים

לא ניתן לסיים כתיבה על עיצוב פנים במאה ה-21 מבלי להתעכב על נושא הבנייה הירוקה. בנייה ירוקה ואדריכלות ירוקה, סובבות סביב הצורך למצוא פתרונות טבעיים המסייעים לשמירה על איכות הסביבה ומפחיתות ככל הניתן את הנזק שנגרם בבנייה חדשה. לשם כך נעשה שימוש חוזר בחומרים ודגש על אנרגיה ירוקה. בין הדוגמאות לכך ניתן למצוא את נושא העמדת המבנים בצורה האידיאלית ביותר להכנסת אור טבעי הביתה (מתקשר לסוד הקסם אותו ציינו למעלה), שימוש באנרגיה סולארית ואף בזויוות הצללה שונות לשמירה על טפרטורה יציבה יותר של המבנה.

אדריכלים ומעצבים שנמצאים בפרטים הקטנים

לסיכום, זיכרו כי תוצאות גרנדיוזיות מתבססות על פתרונות קטנים, ניצחונות מינימליסטיים והקפדה על כל פרט ופרט בתהליך.
לכן, ערכו שיחת אפיון צרכים בתחילת התהליך, היווכחו כי אתם משגרים על אותו גל ומקפידים על אותם ערכים.

מאמרים נוספים
עיצוב מסחרי

עיצוב פנים מסחרי מיועד למשרדים, מרכזי קניות וחללי עבודה והוא שונה מעיצוב בתים פרטיים בכמה מישורים מאוד משמעותיים. ראשית, עיצוב מסחרי נועד ברוב המקרים לייצר תנועה של קונים ולהגדיל את המעורבות של הלקוחות...

קרא עוד
עקרונות העיצוב המודרניים

עיצוב פנים מודרני הינו מושג מקצועי מעולמות האדריכלות ועיצוב הפנים, המבוסס על עקרונות עיצוב שונים המאפיינים את רוח התקופה בה אנו חיים, כאשר עיצוב בסגנון מודרני מתייחס לכל סוגי החללים בהם נדרשות עבודות תכנון אדריכלי ועיצוב פנים, לרבות, עיצוב דירות ובתים פרטיים, עיצוב משרדים, עיצוב בתי עסק וכדומה.

קרא עוד
משרד אדריכלים ועיצוב פנים לתכנון ועיצוב הוליסטי

תחום עיצוב הפנים השתנה רבות בשנים האחרונות עם כניסה של כמה עקרונות חדשים שמוליכים כיום את מירב המעצבים והאדריכלים. ראשית, יש דגש גדול על בנייה ירוקה וחסכונית אשר תעזור לחסוך ולשמר אנרגיה. שנית, תכנון אדריכלי כולל כיום שימוש בהרבה חומרים שהם בריאים ואיכותיים יותר למען בריאות הדיירים ושמירה על איכות הסביבה.

קרא עוד