עיצוב בתים פרטיים - תכנון אדריכלי ועיצוב פנים

תכנון בתים פרטיים מורכבת משלבים רבים הקשורים האחד בשני ועל מנת להבין לקראת מה אתם הולכים, נכון לערוך שיעורי בית ולבחון את משך העבודה לשאול את השאלה כמה עולה תכנון אדריכלי לבית פרטי, נכון לבדוק כי אתם ערוכים לתהליך וכמובן להעזר באדריכל מומחה. שימו לב כי השלב הראשון בתחום תכנון בית מפלס אחד ובתים פרטיים הוא שלב בחירת האדריכל שאחראי על שלבי התכנון לאורך כל התהליך. אדריכלי יוקרה המתמחים בתכנון בית פרטי שביצעו פרויקטים רבים בתחום האדריכלות והתכנון.

לאחר שלב התכנון מגיע שלב העיצוב. עיצוב בתים פרטיים היא מלאכת מחשבת אשר דורשת מהמעצב להחזיק במקצועיות, בניסיון וביכולות יצירתיות רבות. אין ספק כי עיצוב בית פרטי יצליח להפוך את המרחב והחללים למושלמים אשר מצליחים ליצור אווירה נעימה, רגועה ושלווה. כל עוד אתם עתידים לערוך עיצוב בית פרטי מחדש, זה הזמן להכיר את התחום של עיצוב בתים פרטיים ועיצוב וילות ולדעת לקראת מה אתם הולכים בכל הקשור לתחומי ההתמחות של מעצבי בתים מובילים.

כל הפרויקטים

אחרי ששנים חלמתם על בית פרטי, על איך הוא יראה, על האווירה ועל איך תרגישו בכל פעם שתכנסו אליו.. מגיע סוף כל סוף הרגע שלכם להגשים את החלום!
עיצוב בית פרטי הוא הליך מרגש ומאתגר, אשר אמור לקחת את כל הדרישות, הציפיות וכמובן, את החלומות שלכם ומאידך גם להתחשב בנתונים טכניים ובמגבלות שונות ובסופו של דבר, לגרום לכם לשביעות רצון מלאה אל מול התוצאה.

הבנת הדרישות והצרכים

עוד לפני שנגשים בפועל להליך עיצוב בתים, ההמלצה היא לנסות ולהבין את מלוא הדרישות והצרכים.
כדאי לנסות ולהתרשם מכמה שיותר דוגמאות ותמונות של בתים פרטיים מעוצבים, לסמן את כל הרעיונות שאתם אוהבים ולהכיר סגנונות עיצוביים שונים (לדוגמא, עיצוב פנים מודרני יוקרתי). לחשוב על אותם האלמנטים שלא תהיו מוכנים להתפשר עליהם וכמובן, לתכנן את גובה התקציב אותו אתם יכולים / מעוניינים להשקיע במטרה. טיפ קטן: מומלץ להעלות על הכתב כל רעיון או מחשבה בנושא וכמובן, לסמן כל תמונה שאהבתם, על מנת שבשלבים הבאים, תוכלו להציג את כל זה למעצב הפנים.

שלב התכנון ההתחלתי

השלב הבא, הוא כמובן השלב בו נכנסים מעצבי בתים לתמונה, כאשר, התהליך מתחיל בפגישת היכרות אתכם, הבנת הבקשות והציפיות שלכם וכמובן, איסוף פרטים לגבי אורח החיים שלכם.
המטרה היא כמובן תהיה עיצוב מודרני, אשר גם יענה על טעמכם האישי, גם יראה אסטטי ומרשים וגם ייקח בחשבון את כל הצרכים הפונקציונאליים.

כמובן, שהדרך המשותפת עם אותו מעצב פנים נמצאת בשלב הזה, רק בתחילתה ולאחר התכנון ההתחלתי, עוד תהיה לכם אפשרות להביע דעה, להוסיף ולשנות – יש לזכור שהמטרה שלכם ושל מעצב הפנים היא משותפת והיא עיצוב בתים פרטיים לשביעות רצונכם המלאה.

ומה קורה בשלבים הבאים?

השלבים הבאים, הם למעשה שלבי העבודה של מעצב הפנים – אשר יקפיד כמובן, לשתף אתכם בכל אחד משלבי עבודתו.

על כתפיו של מעצב הפנים עומדת האחריות לדאוג לעיצוב נקי ויוקרתי, לשים דגש על היבטים פונקציונליים, על אור, על אוויר, על הפרקטים הגדולים ועל הפרטים הקטנים (שבמקרים רבים הם לא פחות חשובים) ובסופו של דבר להוציא תחת ידיו בית פרטי מפנק, מרשים ויוקרתי – בדיוק כפי שמגיע לכם.

זה הזמן להגשים חלומות

סביר להניח שעבדתם קשה וחיכיתם תקופת זמן לא קצרה (ולעיתים אף שנים רבות), עד שהצלחתם לבנות או לקנות בית פרטי ואם הצלחתם להגשים את החלום הזה, אין שום סיבה שתתפשרו על החלומות הנלווים, של להפוך את הבית לסביבת מגורים יוקרתית, מפנקת ונעימה, לשביעות רצונם המלאה של כל בני המשפחה.

במקום הזה בדיוק, אנחנו נכנסים לתמונה ובאמצעות הניסיון, הידע, הכלים והכישורים המתאימים נדאג להתוות לכם את הדרך אל עבר בית החלומות (ולא פחות!).